Zapraszamy do przeczytania pierwszego biuletynu projektu EcoMentor

 

Biuletyn Nr 1
Witajcie
Witamy w pierwszym numerze Biuletynu Projektu EcoMentor "Wdrażanie modelu certyfikacji mentorów w sektorze ekoprzemysłu". W tym numerze przedstawiono między innymi:
  • dotychczasowe rezultaty projektu
  • artykuł Federiki Lo Cascio (SINERGIE) pt. Mentoring w przemyśle 4.0: najlepsze rozwiazanie dla firm i mentorów
  • przyszłe działania w projekcie EcoMentor
  • partnerów projektu
Jeśli macie jakieś pytania lub komentarze dotyczące artykułów lub biuletynu, prosimy się skontaktować z nami telefonicznie 22-375-05-34 lub wysłać email. Czekamy na kontakt z Państwem. 
PIERWSZE REZULTATY PROJEKTU
 Standard kompetencji zawodowych mentora w sektorze ekoprzemysłu
 

Celem projektu EcoMentor jest opracowanie i przetestowanie systemu certyfikacji kompetencji mentorów w sektorze eko-przemysłu. Od rozpoczęcia projektu prace partnerów skupiały się na opracowaniu standardu kompetencji zawodowych dla mentorów w sektorze eko-przemysłu. W tym celu we wszystkich krajach partnerów przeprowadzono ankiety wśród aktywnych mentorów z firm z wybranych podsektorów eko-przemysłu: gospodarki odpadami, recyklingu i odnawialnych źródeł energii.
Celem badania była weryfikacja treści standardu kompetencji zawodowych mentora w eko-przemyśle. Na podstawie wyników ankiety opracowano pierwszą wersję Standardu Kompetencji Zawodowych dla mentora w sektorze eko-przemysłu. Pierwszą wersję poddano konsultacji z ekspertami zewnętrznymi. Obecnie partnerzy projektu pracują nad ostateczną wersją Standardu.
>> Czytaj więcej 
Modułowy program szkolenia dla mentorów w eko-przemyśle

Po opracowaniu Standardu partnerzy rozpoczęli prace nad modułowym programem szkolenia dla mentorów w eko-przemyśle. Na podstawie analizy wymagań pracodawców zbudowano program z trzech modułów szkoleniowych odnoszących się do zadań zawodowych i odpowiadających im jednostek modułowych. Proponowane moduły szkoleniowe:
1. Planowanie działań mentorskie
2. Prowadzenie działań mentorskich
3. Ocena działań mentorskich
Modułowy program będzie zawierał szczegółowe efekty uczenia się, materiały dydaktyczne, ćwiczenia, zasoby dydaktyczne, zalecenia metodyczne do realizacji modułów oraz proponowane metody weryfikacji i oceny osiągnięć uczestnika szkolenia.
Mentoring w przemyśle 4.0: najlepsze rozwiazanie dla firm i mentorów
Federica Lo Cascio (SINERGIE)
Obecnie w obszarach informatyki i produkcji wypomina się o nowej koncepcja, o któej mówią ekonomiści, politycy, dziennikarze, analitycy, eksperci, inżynierowie... czyli o Przemyśle 4.0 (ang. Industry 4.0): czwartej rewolucji przemysłowej.
>> Czytaj więcej
Co dalej w projekcie?
W najbliższym czasie partnerzy projektu będą kontynuować prace nad opracowaniem programu szkolenia dla mentorów w eko-przemyśle. Wstępna wersja programu szkoleniowego zostanie zaprezentowana podczas warsztatów zaplanowanych na listopad 2017 w Polsce, Włoszech, Grecji i Wielkiej Brytanii (zapraszamy do śledzenia strony EcoMentor i FB).
Pod koniec roku partnerzy rozpoczną prace nad stworzeniem kursu zawodowego dla mentorów w eko-przemyśle z elementami blended learning. Kurs zostanie przetestowany podczas szkolenia pilotażowego, które jest zaplanowane na początek 2018 roku (Polska i Grecja).
Jeśli chcesz zostać poinformowanym o kursie pilotażowym, zarejestruj się aby uzyskać więcej informacji.

Konsorcjum Projektu ECOMENTOR 

Instytut Technologii Eksploatacji - Państwowy Instytut Badawczy (ITeE-PIB)
SINERGIE
Dimitra Education & Consulting
International Centre for the Environment, Resource Management & Sustainability Limited (ICERMS)
Spotkanie otwierające projekt

Pierwsze spotkanie partnerów projektów odbyło się w siedzibie IOŚ-PIB w Warszawie. Spotkanie trwało dwa dni i uczestniczyli w nim przedstawiciele pięciu partnerów projektu.
Drugie spotkanie partnerów projektu

Drugie spotkanie partnerskie zostało zorganizowane przez greckiego partnera DIMITRA. Partnerzy spotkali się w siedzibie firmy w Larisie, w Grecji. 
Podziel się
Podziel się
Tweet
Powiadom znajomego
Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Strona odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie informacji na niej zawartych..
Copyright © 2017 IOŚ-PIB, All rights reserved.

Our mailing address is:
ecomentor@ios.edu.pl

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

 
This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*

(+48) 22 375 05 07

ul. Krucza 5/11
     00-548 Warszawa

ecomentor@ios.edu.pl

Chcesz dołączyć do programu.
a może masz jakieś ciekawe spostrzeżenia? Napisz!


Twój adres email
Treść

Partnerzy projektu: